29 Haziran 2009 Pazartesi

1. yaş kutlamaları

Doğumgününün üzerinden 2 hafta geçti, daha hala kutlamaları yazıp resim yükleyeceğim...Şublog işine girerken "vakit bulamam" diye düşünüp durmam boşuna değilmiş, gerçekten vakit bulamıyorum yazmaya. Aklımda binbir türlü şey var ama gel gör ki oturup da yazamıyorum hiçbirisini :(
Olayada hakim değilim henüz, istediğim gibi resim ekleyemiyorum, sayfayı biçimlendiremiyorum..O yüzden de kimseye haber vermedim henüz, istiyorum ki şöööyle fotolu, atraksiyonlu hoş bir sayfa olsun, istediğim kıvama gelsin, öyle baksın millet :)

Ardoşun doğumgünüsünü hafta sonu kutladık. 15' i p.tesine geldiği için 13-14 haftasonu varyeteler yaptık. Aşağıda henüz "ne yapsam, nasıl yapsam??" diye kıvranırken bir yazı daha yazmıştım. Bir çok sebepten ötürü "bebekli-çoluk,çombaklı" partiden vaz geçtim. Cumartesi günü anne ve baba totinin en yakın arkadaşlarını çağırdık. Arda' yı dünyaya getiren biz olduğumuza göre bizim partilememiz gayet uygun olacaktı! Bu doğrultuda "Ne iyi ettik de Arda' yı aramıza kattık!" adı altında terasımızda bir Happy Hour düzenledik, maksat anne-baba eğlensin, içsin, sevdikleriyle geyik çevirsin :)

Banu-Derin, Tongar, Alp-Ebru, Kağan-Selen, Ali-Ümit-Umut, Ömer-Çise-Doruk geldiler. Doğa-Harriet, Emre-Itir gelemediler. Tongar hafif atıştırmalıklar hazırladı, 1 kasa bira ve 3 şişe prosecco eşliğinde terasta minik bir büfe kurduk. Arda ilk başlarda uyuduğu için meydan Derin ve Doruk' a kaldı, Anne Toti de rahatça arkadaşları ile geyik çevirip, içkisini içti :) En minik misafir Umut (neredeyse 2 aylık) bol bol annesini emdi ve terasta hava alıp babasının kollarında keyif yaptı. Daha sonra hava biraz bozunca içeri geçtik, Arda' da uyanmıştı, minikler gelen hediyelerle oynadılar, karnımız acıkınca battal boy pizzalar söyledik, kış bahçesinde takıldık, tüm içkiyi bitirip bakkaldan yenilerini söyledik :)
Arda ve Doruk uyuduktan sonra kalan misafirlerle (Tongar,Ömer-Çise, Kağan-Selen) gece 2 ye kadar oturup kış bahçesinde (acayip yağmur yağdı) muhabbet ettik. Güzel bir gün-gece oldu.pek tatlıyız...sevdim bu fotoyu :)

Erkek kısmısı geyik çevirirkene...

Karı kısmısı prosecco ile coşarkene :)

Minik Umut annesinin kollarinda etrafı incelerkene

Babun ile uçarkene

Bira su gibi akarkene
Derin Ardaya hediyesini verirkene ve uyku sersemi Toti adına paketi açarkene

Selenle itfaiye arabası sürerkene...naanii naaaniiiii!!

Ömi ile her zamanki gibi pek eğlenirkene


Ertesi gün (pazar) ailecek İncek Tenis Klübünde öğle yemeği yiyerek kutlama yapmayı planlamıştık. Doğru bir kararmış çünkü çoook keyifli oldu. Arda totisi ve kuzenler Ekin ve Doruk tüm gün çimlerde takıldılar, tabii yaş itibariyle en çok Ekin klübün tadını çıkarttı, hava serin olmasına rağmen beline kadar havuza bile girdi!! Toplam 20 kişiydik, upuzun bir masada italyan aileleri gibi yemek yendi, bol gırgır, bol muhabbet. Bu arada İbrahim Dede' nin de doğum günüydü o yüzden çifte kutlama yapmış olduk. Doruk Dayının sponsor olduğu doğum günü pastası da günün anlam ve önemine uygundu, bakınız resimler ;)
Bence harika bir gün oldu. Çayır çimen, açık hava herkes için çok rahat oluyor, çocuklar da rahat etti, oyalandı.
Totimizin 1. dedemizin 61. yaşı kutlu olsuuuunnnnn!!! :-)
Doruk, Bilge, Ekin çimlerde keyifte - Totiler şen şakrak


Çimlerde Doruk ile güreş

Anane ve kuzucukları


Dede torun yaşgünü pastası - Kiraz kız Ekin!


Cümbür cemaat (Kaçak Ekin ve babası hariç)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...