3 Nisan 2012 Salı

Hayaller gerçek mi oluyor ne?? :)

Bir soru soracağım size; -çok emin olmamakla beraber- duyduğum bir bilgi hakkında:
Dünyanın hangi iki ülkesinde Montessori okulları yok??
Cevabı bilene benden sanal bir öpücük :)

Bilmece bulmacayı bırakıp iyi bir havadis verelim:


MONTESSORİ İLKÖĞRETİM OKULU KURULUŞ TOPLANTISI

Çocuklarımızda 3-6 yaş arasında inşa etmeye çalıştığımız özgüvene, kişisel tercihe, karşılıklı saygıya ve iç disipline dayalı eğitim felsefemizin 6 yaştan sonra devam etmesi, hepimizin zaman zaman dile getirdiği bir istektir. Bu istek ve gerekli koşulların sağlanabileceği yönündeki öngörülerimiz, bir Montessori ilköğretim okulunun temellerini atmak için bizleri cesaretlendiriyor.

Böyle bir okulun bireysel insiyatife değil kollektif bilince dayanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bilinci oluşturmak ve okulumuzun kuruluşu ile ilgili temelleri atmak için yapacağımız toplantımıza hepinizi bekliyoruz.

Yer: Binbir Çiçek Çocuklar Evi. Kroki için: www.binbircicekyuva.com
Tarih: 6 Nisan 2012 Cuma
Saat: 19:00
İçerik: Toplantıda okulun kuruluş çalışmalarına ilişkin bugüne kadar yaşanan gelişmeler Montessori İlköğretim Eğitmenimiz, Milli Eğitim Danışmanlarımız ve konu ile ilgili katkı sağlayabilecek yetkili kişilerle konuşulacak ve önümüzdeki aylara ilişkin yapılacaklar tartışılacaktır.

Not: Toplantıya katılacakların ikram organizasyonu için rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz. Rezervasyonunuzu 448 18 18 den Meltem Hanım'a yaptırabilirsiniz.

Toplantı sadece yetişkinler içindir.


MONTESSORI ELEMENTARY SCHOOL FOUNDATION MEETING

The continuity of self-confidence, personal preference, mutual respect and internal discipline we are trying to build up between ages 3 and 6 is one of the main wishes we express from time to time. This wish and the anticipation about the possibility of providing the necessary conditions for laying the foundations of a Montessori elementary school encourage us.

We share the idea that a school of this kind should be based on the ground of collective conscious other than personal initiation. You are all welcome to join the meeting to create awareness and lay the foundation of our school.

Place: Binbir Çiçek Children's House
Date: Friday, April 6
Time: 19:00
Context: At the meeting, the path followed till today and future plans will be discussed in company with our Montessori Elementary School Trainer, National Education Consultants and experts who can contribute.

Not: It is important that the attendants make reservation for catering service. For reservation, please contact Meltem Özbek through (312) 448 1818.

The meeting is for parents only.

5 yorum:

Benden Bizden dedi ki...

gelemeyeceğim malesef ama tam destek hep destek!

pommeler dedi ki...

ıtır'cım cocuk sahibi olmayan ama yardım etmek isteyen benim gibilerde katılar bilir mi?

Itır dedi ki...

pommeler, gelebilirsin tabiiki, rezervasyon yaptırmayı unutma ama. telefonda sorarlarsa nerden duydunuz filan diye adımı ver olur mu? Arda'nın annesi Itir'ın arkadaşıyım de ;)

Itır dedi ki...

Benden bizden..her türlü destek başımız üstüne! ;)

Znp dedi ki...

Itır ben şehir dışında olcam kaçırcam diye pek hayıflanıyorum dönüşte anlatırsınız olur mu?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...