22 Aralık 2011 Perşembe

Döktüm ortaya

Zeynep kendinle ilgili 7 gerçeği dök ortaya demiş. Dökelim, dökelim emmee biraz zor bir iş bu...Ne yazsam, kendimi nasıl analiz etsem derken aklıma buna benzer bir dürtük/sobe/mim yazmış olduğum geldi..."Burada hazır yapılmışı var!" diyecektim ama o yazının daha çok annelik-bebe minvalinde olduğunu farkederek bu sefer farklı yönlerimi yazmaya çalışacağım...

- Kendimi hala 20 lerimde sanıyorum. En küçük yaş topluluğu 80 liler gibi geliyor bana mesela. Geçen 90 lıların üniversiteye gittiğini duyduğumda ağzım açık kaldı. Zaman tünelinde bir yerlerde sıkıştım kaldım sanki..

- Hissetmediğim yaşta da göstermiyorum sanırım. Yaşımı söyleyince şaşırıyorlar. Bunda kılık kıyafet, saç baş ve hal-gidişhat büyük rol oynuyor bence. Serdeki sporculuktan da kaynaklandığını düşündüğüm bir rahat giyinme, fazla allanıp pullanmama durumu, bir hanım hanımcık olamama durumu var ki bu da insanı daha "ufak" gösteriyor.
- Kimi zaman özeniyorum aslında "kadın kadın" akranlarıma. Bazen biraz kokoş olsaydım keşke diyorum, özeniyorum takıp takıştıran, fönlü saçlarını savura savura, kaldırımları topuk sesleriyle inlete inlete yürüyen kadınlara..Ama heyhat en basit kadınsal bakım unsurlarını (manikür misal!) bile şu ara yapamayan bir pasaklı kulum şu aralar.

- Hiç bir zaman planlı programlı, hep bir B planı olan bir tip olamadım..İşler ters gidince muhakkak paniklerim.

- Akıl vermeyi pek severim. Vakıf olduğum bir konuda konuşup, birilerine yol göstermeye bayılırım. İçimde ufak bir "öğreten adam" yatıyor galiba!

- Teknolojiye hiç kafam basmaz, yenilikleri hiç takip edemem, etmeye çalışsam da anlamam, analitik beynim sıfırdır!

- Hiç bir şekilde ellerimle müdahale etmeden kulaklarımı oynatabilir, dilimi burnuma değdirebilirim!! :)

İlk 3 madde biraz birbirinin açılımı gibi oldu, kaytarmış gibi gözükebilirim, neyse artık :)
Zeynep'e teşekkür edip pırasa saçlı kuzusunu öpüyorum..
Kimseyi mimlemiyorum, isteyen yazsın!

4 yorum:

ZEYNEP dedi ki...

Bu mim mevzu zor iş,affina sığınıp göndermiştim yazmışsın, çok teşekkür ederim :) Ben de opuyorum sizi ma aile :))
Bir de tak takıştır konularında hem fikirim seninle, az takıştır daha genç dur :) Bir de tabii takıp takıştırmayı bilememek var, ne taksam, ne sursem eğreti duruyor sanki, taşımayıyorum üstümde :))

Itır dedi ki...

Ay şikayet etmiş gibi görünüyorum ama gayet keyiflenerek yazdım Zeynep'cim :)
Şu anda üstüme baktım da, kol saatinden başka takı yok üzerimde!! ;)

Adsız dedi ki...

Ben son maddeye bayıldım, deniyorum, şekilden şekle giriyorum ama yapamıyorum bi türlü! :)) Neyse, biraz daha deneyeyim en iyisi! :)

Adsız dedi ki...

Tatlım valla ben de senin gibi kol saatinden başka takı takmıyorum ama topkulu ayakkabılarımdan vazgeçmem :))))) Malum bendeki boy 1.60 :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...