31 Ekim 2011 Pazartesi

Serbis

Hani düdük Caillou' nun bir bölümü vardı..Keltoş cüce okul otobüsüne binmek istiyordu ama yaşı tutmuyordu, biraz mızıklanınca servis şöförü "bir soralım bakalım" diyordu, Caillou'ya sabretmesini söylüyorlardı, o da oturup otobüsün resmini çiziyordu, heyecanla bekliyordu ve ertesi sabah şöför "atla bakalım" deyince havalara uçup servisle bir tur atıyordu..Vee mutlu son..

Benzer bir durum yaşıyoruz..

Tek fark Arda efendi mızıklanmak yerine, feci bir yaygara kopartmış, istediğini alamayınca böğürmek ve kendini yerlere atmak sureti ile güzel bir temsil oynamış...Cuma günü okul çıkışında..Aslında ne zamandır istiyor "Şelom (Şenol) Bey'in serbisi" ne binmeyi. Bir kez bana denk gelmişti, sakince sormuştu ama mümkün olmamıştı, kendisi de çok üstelememişti.. Ben yoktum Cuma, Memo almaya gittiğinde olanlar olmuş...Babasına "Ben senin arabandan sıkıldım" demiş bir de..!

Hilal Hanım ve Mehmet pazartesi günü eve serbisle dönmesine karar verip, müjdeyi vermişler..

Yarın saat 5:15 de hırkamı omuzlarıma atmış, apartmanın önünde serbis yolu bekliyor olacağım..Bakalım bu tur nefsini köreltecek mi yoksa dahada coşup "Bi dahaaa" diye kopacak mı yeniden?

Not: Bugün ağaç diktik okulumuzun organizasyonu ile..Çok soğuktu ama çok keyifliydi. Biz her zamanki gibi verilen saatten yaklaşık 40 dakika geç gittiysekde bize de bir fidan bulundu! Totilerin fidanı oyun parkının hemen köşesinde bulunmaktadır..Seneye gidip hal ve gidişhat notunu vereceğim :)

Not2: İlk 2 fotodaki tatlı cücenin adı Mina. Arda'nın okuldaki son dönem favori arkadaşı :)6 yorum:

ZEYNEP dedi ki...

Bizim sabahları okula gitme motivasyonunun yarısından çoğu selvise ve onu kullanan Ender Amca' mıza aittir :)) Önemli şey servis çok önemli :))

Itır dedi ki...

Hakikaten öyle Zeynep! Okulda bir toplu veli görüşmesi olmuştu, bütün veliler lafı bir şekilde Şelom Bey e getirip durdu, cüceler bayılıyor adama!! :) Zaten herkes pazartesi takıldı kendisine toplantının en popüler kişisi diye :))

Unknown dedi ki...

Hahaha bütün bebeler mi serbis diyo oğlummmm:))))

Itır dedi ki...

Hahahahaaa..Derin Arda elele, tek yürek!! :)

Znp dedi ki...

Hiii inanmıyorum :) Hani Mina bizim oğlanın en iyi arkadaşıydı. Bu fotoğrafları görmemeli bizimki ;) İmza: Yunus'un annesi Zeynep :)

Itır dedi ki...

Heeyy Zeynep, hoşgeldin!!
Demek Mina bizim iki sıpayı birden idare ediyor, bak şu cadıya! :)

Görüşmek üzere..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...